Pro koho je vhodná liposukce

Pro koho je vhodná liposukce

Liposukce je vhodná zejména k doformování postavy v takzvaných problémových partiích těla, tedy tam, kde se vytvářejí větší tukové vrstvy, což je nejčastěji na břiše, bocích a stehnech.

Úpravy nebo eliminaci tukových vrstev v těchto místech není mnoho lidí schopno dosáhnout ani intenzivním cvičením, což může být dáno genetickou dispozicí. Je však třeba mít na paměti, že liposukce rozhodně není určena jako prostředek k celkovému zhubnutí. V provádění liposukcí není žádné omezení z hlediska pohlaví, mohou ji tedy úspěšně podstoupit jak ženy, tak muži.

Při vstupním vyšetření a přípravě na liposukci lékař vyhodnotí pevnost a elasticitu kůže, která je důležitá pro zdárný výsledek celé liposukce. Liposukce tedy není zcela vhodná pro ty, kteří mají kůži povislou, avšak i oni můžou liposukci podstoupit s tím, že ji kombinují s dalšími zákroky, při kterých je přebytečná kůže odstraněna. Lékař při vstupním vyšetření není zpravidla schopen přesně určit množství odsátého tuku.

Pacient by si však měl být vědom možných komplikací, jako například větší ztráta krve nebo neúměrné zatížení organismu, ke kterým může vést příliš velké odsátí tukové vrstvy.

Je tedy lepší podstoupit liposukci opakovaně a tukové vrstvy eliminovat po menších částech. Také správná volba liposukční techniky přispěje ke zdárnému výsledku a tuto otázku je nejlepší prodiskutovat s lékařem při vstupním vyšetření, kdy lékař na základě posouzení určujících faktorů, tedy věku, typu postavy, síly vrstvy podkožního tuku a pružnosti kůže doporučí nejvhodnější liposukční techniku pro vás.

Pokud o liposukci uvažujete, je dobré si vše naplánovat dopředu, protože výsledný efekt se u některých technik liposukce plně projeví zhruba do dvou až tří měsíců od zákroku.

Liposukci je nejlepší podstoupit v zimních měsících, jelikož po většině liposukčních zákrocích je nutno nosit elastické prádlo, což v letních měsících není vzhledem k pocení a následnému zapařování kůže jistě nic příjemného.


© Pro koho je vhodná liposukce Praha, Brno, Ostrava, Plzeň 2024 O webu | Reklama zde | [ochrana osobních údajů]