Liposukce břicha

Liposukce břicha

Nejvyhledávanější liposukcí je dozajista liposukce břicha, dnes již běžně prováděná neinvazivními metodami, tedy působením ultrazvukové nebo radiofrekvenční energie.

Pro přesnost uvádíme, že v případech neinvazivní redukce tuků ultrazvukem nebo radiofrekvenční energií hovoříme o lipolýze, která je často za liposukci zaměňována.
Působením těchto energií přes pokožku na přesně zaměřené místo v tukových vrstvách je narušena struktura tukových buněk a vyloučený tuk je přirozeně zpracováván metabolismem organizmu.
Tyto metody nevyžadují použití anestezie, a to ani lokální. Působení ultrazvukových nebo radiofrekvenčních vln na tukové vrstvy je pacienty vnímáno jako lehké chvění nebo brnění kůže, tyto metody jsou zcela bezbolestné.

Mezi hojně využívané způsoby, jak se zbavit faldíků na břiše, se řadí též použití laseru, které však již vyžaduje zavedení tenkého laserového vlákna do podkoží.
Při tomto způsobu liposukce břicha je již používána lokální anestezie a tuk vyloučený z tukových buněk je nejčastěji odváděn z těla tenkou vibrační kanylou, čímž bývá dosahováno těch nejlepších výsledků.

Mnozí pacienti si na laserové liposukci břicha chválí také celkově lepší vypnutí kůže, což je způsobeno stimulací podkožního kolagenu laserem. Mimo těchto neinvazivních, nebo jen lehce invazivních metod, někdy souborně nazývaných jako liposukce 3. generace, je k liposukci břicha využívána klasická nebo tumescentní liposukce, často prováděná v celkové narkóze vzhledem k náročnosti ošetření, při nichž jsou používány mechanicky ovládané kanyly k postupnému odsátí tuku z podkoží.

Ač je těmito metodami dosahováno velice dobrých výsledků, většina zájemců o liposukci břicha volí dnes raději některý z neinvazivních způsobů, které jsou bezbolestné a nevyžadují v podstatě žádnou rekonvalescenci.
Částečné výsledky liposukce břicha neinvazivními metodami jsou patrné ihned po ošetření, výsledný efekt se dostaví v průběhu jednoho až dvou týdnů.


© Liposukce břicha - Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Zlín 2024 O webu | Reklama zde | [ochrana osobních údajů]