Výsledky liposukce

Výsledky liposukce

Základním účelem liposukce je doformování problematických partií těla, na kterých dochází genetickým nebo hormonálním vlivem k nahromadění tukových buněk. Liposukce tedy není určena ke snížení množství tuků u celkově obézních lidí.

Důležitá je i reálnost pacientovy představy o výsledku celého procesu liposukce, jelikož ten závisí i na dalších faktorech, jako například na stavbě kostry, svalstva, ale i na elasticitě kůže.
Řádná vstupní kontrola a následná konzultace s vaším ošetřujícím lékařem vás připraví na výsledek, který můžete od liposukce očekávat.

Liposukci je možno kombinovat s dalšími technikami plastické chirurgie, takže zákroky mohou být uspokojivé i u pacientů, jejichž předpoklady pro perfektní výsledek nebyly na začátku celého liposukčního procesu zcela jednoznačné.
Důležité je tedy vybrat si správné pracoviště s lékaři vzdělanými v oboru plastické chirurgie a dobře vyškoleným personálem, což vám zaručí volbu správné metody liposukce a odborné řešení možných komplikací. Velmi důležitá je i emocionální stabilita pacienta pro jeho dobrou rekonvalescenci.

Je vhodné zohlednit před zákrokem přání partnera a v případě jeho nesouhlasu s liposukcí zákrok nepodstupovat. Nejsou neobvyklé případy, kdy pacient i lékař hodnotí výsledek liposukce výborně, partner však výsledkem není nadšený, jelikož neodpovídá jeho osobním preferencím.
Jako u všech invazivních zákroků, stejně tak některé druhy liposukce jsou spojeny s dobou rekonvalescence, tedy obdobím jistého nepohodlí, bolestivostí ošetřených míst a omezení ve svých každodenních činnostech.

V této době se mohou dostavit pooperační deprese, vyplývající z ještě ne zcela zřejmého výsledku zákroku a nutnosti rekonvalescence. Ty však se zlepšujícím se zdravotním stavem a nástupem kýženého výsledku mizí. Pro úspěšné provedení liposukce je nezbytný dobrý zdravotní stav, nejlépe bez jakýchkoliv přidružených chorob, kdy je nutno zvážit všechna rizika.


© Výsledky liposukce Praha, Brno, Ostrava, Plzeň 2024 O webu | Reklama zde | [ochrana osobních údajů]