Ultrazvuková a radiofrekvenční lipolýza, kryolipolýza

Ultrazvuková a radiofrekvenční lipolýza, kryolipolýza

V poslední době se objevily nabídky liposukce takzvané třetí generace. Jedná se o neinvazivní techniky, při kterých jsou používány přístroje, které přes pokožku vysílají ultrazvukovou nebo radiofrekvenční energii narušující tukové buňky.

Uvolněný tuk je pak následně odváděn lymfatickým systémem a přirozeně zpracováván metabolismem těla. Tyto techniky nemají takovou účinnost v porovnání s klasickou liposukcí, jsou však celkově šetrnější k organismu, nejsou prováděny v anestezii a není nutná rekonvalescence.

U těchto neinvazivních technik se nejedná o liposukci, tedy odsátí tuků, ale o lipolýzu, což je přirozené odbourávání uvolněného tuku organismem. Novinkou na tomto poli plastické chirurgie je kryolipolýza, při které jsou tukové buňky v ošetřované partii těla zmraženy, čímž je v nich nastartován proces odumírání.

Odumřelé tukové buňky jsou odstraněny bílými krvinkami a vyloučený tuk je opět zpracováván metabolismem těla. Na výsledky této metody je nutno si 2-3 měsíce počkat, jelikož průběh odumírání tukových buněk je postupný.


© Ultrazvuková a radiofrekvenční lipolýza, kryolipolýza Praha, Brno, Ostrava, Plzeň 2024 O webu | Reklama zde | [ochrana osobních údajů]