Invazivní liposukce - ultrazvuková, vibrační a laserová liposukce

Invazivní liposukce - ultrazvuková, vibrační a laserová liposukce

K narušení vazeb a stěn tukových buněk jsou používány i kanyly vybavené ultrazvukem. V tomto případě tedy hovoříme o ultrazvukové liposukci, často zaměňované za ultrazvukovou lipolýzu.

Ultrazvuková liposukce je invazivní metoda, kdy je mechanický pohyb kanyl pod kůží nahrazen ultrazvukem, tedy vysokofrekvenční energií. Ta sice přispívá k lepšímu uvolňování tuku, výhodou je i menší krvácení při zákroku, ale komplikace mohou nastat při přehřívání kanyl vlivem vysoké frekvence, což může způsobit až různé popáleniny kůže.

Nevýhodou této liposukce je delší rekonvalescence a možné špatné hojení ran po vpichu kanyl. V současnosti není tato metoda zvlášť využívána a postupně se od ní vzhledem ke zvýšenému počtu komplikací upouští. Relativní novinkou v invazivních technikách liposukce je vibrační liposukce, která je využívána posledních zhruba pět let. Při ní jsou používány elektricky poháněné kanyly, které kmitají ve vysoké frekvenci vpřed a vzad, čímž snadněji prostupují vazivovou tkání a lépe rozvolňují tukovou tkáň. Uvolněný tukový rosol je odváděn kanylami z těla ven.

Při liposukci je využíván i laser. Při tomto ošetření je do podkoží zavedeno tenké laserové vlákno, pomocí něhož jsou rozrušovány tukové buňky. Jedná se o méně invazivní metodu než v předešlých případech. Dále také záleží na tom, jakým způsobem je uvolněný tuk odváděn z těla.

Tato metoda se dá úspěšně kombinovat jak s vibrační liposukcí, tedy invazivní metodou, tak například se speciálními masážními hlavicemi, které napomáhají odvádění uvolněného tuku lymfatickými žlázami, tedy metodou neinvazivní.


© Invazivní liposukce - ultrazvuková, vibrační a laserová liposukce Praha, Brno, Ostrava, Plzeň 2024 O webu | Reklama zde | [ochrana osobních údajů]